niedziela, 4 sierpnia 2013

Simorośl


Cześć! Witajcie!

W dzisiejszym poście dowiecie się jak zostać simoroślą.

Wstęp;
Simorośl została pokazana w dzienniku producenta. W przeciwieństwie do tej z The Sims 2, nie musimy opryskiwać dziesiątek grządek.
 Simorośl ma tylko cztery potrzeby (podobnie jak mumia), głód i pęcherz zostały zredukowane. Potrzebą wody (nazwaną "Podlej") zastąpiono higienę-którą uzupełnia sie poprzez prysznice, pływanie oraz wchłanianiu kałuż oraz wpadnięciem w pułapkę parową.
Simorośl uzyskana drugim sposobem, przechodzi przez wszystkie etapy życiowe. Ma cztery fryzury po dwie na płci, jedną jako dziecko oraz drugą dla etapów nastolatka i dalej. Cztery stroje, liściową pieluszkę dla małego dziecka, wspólny strój dla chłopca i dziewczynki na poziomie dziecka, oraz jeden dla mężczyzny i jeden dla kobiety na etapach nastolatka, młodego dorosłego itd.
Simorosl.
Szkic koncepcyjny Simorośli z The Sims 3 Studenckie Życie

Simorośl szybciej rozwija umiejetności ogrodnicze oraz naukowe. Posiada specjalny system okazywania uczuć, za pomocą "pocałunków" oraz za dnia potrafi zakopać się w ziemi i fotosyntesować, co uzupełnia potrzeby Energii oraz Wody. Podczas chodu zostawia za sobą białe kwiatki i zielone listki.

Jak zostać simoroślą?

Pierwszy sposób

Pierwszym sposobem by zostać simoroślą jest wybranie się do Akademii Naukowej Barbary. Następnie nasz Sim powinien zostać obiektem testowym w nauce. Dzięki temu może pojawić się nastrójnik o nazwie Botanitis Minorous, który po czterech godzinach automatycznie przemieni Sima w simorośl.
487436sdc
Zrywanie dojrzałej Dzieciorosli.

Jeśli chcemy aby nasza simorośl stała się normalnym Simem, wystarczy ponownie udać się do Akademii Naukowej Barbary i wybrać kurację uleczającą z choroby Botanitis Minorous.

Drugi sposób

Drugim sposobem by mieć simorośl jest rozwinięcie umiejętności ogrodnictwa do poziomu 7 oraz nauki na 10. Musimy posiadać stację badawczą i kilka nasion, by przy użyciu opcji Eksperyment ze składaniem genów na stacji i wybraniu jakiegokolwiek nasiona, aby uzyskać możliwość zasadzenia Zakazanego owocu (UWAGA: Czasami tę czynność trzeba powtórzyć wielokrotnie).
Zasadzamy go i opiekujemy jak typową rośliną. Kiedy roślina dojrzeje, zrywamy ją. Jest szansa na to, aby zerwany owoc był niemowlęciem simorośli. Jeżeli jednak będzie to zwykły owoc to możemy go zjeść. Wyskoczy nam nastrójnik taki sam jak w pierwszym sposobie i Sim zmieni się simorośl.
Jak wyhodować simorośl

W uproszczeniu;
Akademia Naukowa Barbary>>Obiekt naukowy>> Nastrójnik Botanitis Minorous>> Czekamy określony czas.
Eksperymentuj ze składnikami genów>>Zasadzenie zakazanego owocu>>Opieka nad rośliną>> Zrywamy>> Jest szansa by było dzieciorośl
Pozbycie się tego;
Akademia Naukowa Barbary>>Kuracja uleczająca z choroby Botanitis Minorous>> Już ;)

Ciekawostki

 • Simorośl może posiadać cechy Boi się wody oraz Nie cierpi natury
 • Warstwie liści tworzących skórę Simorośli można edytować kolory jak ubraniu
 • Simorośl może obdarzyć innego sima kwietnym pocałunkiem oraz zatrutym pocałunkiem.
Skopiowane z  Simorośl – Simspedia

Zdjęcia;


Wasza CzeekoladoWa

2 komentarze:

 1. Mam ochotę stworzyć simorośl. Przydatna instrukcja! :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko raz wyhodowałam simorośl, bo to jest strasznie czasochłonne, jeśli chcesz mieć simoroślowe dziecko ;)W dwójce było łatwiej, aczkolwiek ciężej było zgadnąć jaką metodą :D
  Nasya

  OdpowiedzUsuń